Koberec vůbec není záležitostí pouze interiéru, můžete si ho pořídit i do venkovních prostor a dopřát si tak větší pohodlí a příjemnější atmosféru.
Venkovní koberce v poslední době nabývají na popularitě a obzvláště na terasách vytvářejí dojem většího komfortu. Nakonec se tento prostor tolik nebude lišit od obývacího pokoje.
Venkovní koberec si můžete pořídit v nejrůznějších podobách. Nabízejí barevné varianty – ať už jednobarevné nebo pestrobarevné. Mohou mít geometrické tvary, květinové a orientální vzory, ale také třeba mohou připomínat trávník. Exteriérový koberec lze zakoupit v metráži, často je ale vhodnější kusový produkt.
U venkovního koberce nemusíte mít strach, že by se zničil. Nepoškodí ho vlhkost, slunce ani voda. Pozor je třeba dávat louže vody, které by mohly namrzat. Na úklid stačí voda s obyčejným mýdlem a rýžový kartáč.
Vlastnosti venkovního koberce
Outdoorové koberce jsou k dispozici v různých cenových variantách. Kvalitní koberec má vyšší hustotu vlasu a gramáž, neměl by mít dlouhý vlas. Mezi materiály s hodí polypropylen, polyester, olefin, nylon, ale i nylon, juta a sisal. Většinou je použitý materiál odolný proti plísním. Venkovní koberec by měl být odolný vůči UV záření, aby koberce s jasnou barvou nebledly. Kromě toho by měl být odolnější vůči poničení, jako je protržení, případně popálení, ale také třeba proti zašpinění. Po praní, případně silných deštích odborníci doporučují vysušit na vzduchu, aby v koberci nezůstávala vlhkost. Přírodní koberce se doporučují před dlouhým deštěm uklidit do sucha. Pokud chcete na konci sezony koberec schovat, je ho třeba celý vyčistit speciálním suchým práškem. Koberec musí před uskladněním dobře vyschnout.