Prosvětlený, vzdušný a vonící mořem, tak by se dal charakterizovat středomořský styl bydlení.
Středomořský styl je podobný provensálskému stylu, a přesto je trochu jiný. Jak už jsme uvedli, poznávacím znakem těchto interiérů je světlý a slunečný prostor. Při jejich zařizování se můžete přenést myšlenkami ke Středozemnímu moři a nechat se unášet jeho atmosférou.
Blankytné moře a nádherně modře jasná obloha, stopy nohou v béžovém písku, zemité tóny barev. To vše by nemělo chybět ve středomořském interiéru. Kromě bílé a pastelových barev se v tomto stylu objevují i jasné barvy, jako je žlutá nebo oranžová.
Zbavte se nepotřebných věcí i nábytku
Interiéru by neměla chybět elegance, ale měl by postrádat zbytečné věci. Který nábytek nemá praktické využití, měl by jít pryč. Nábytek ve středomořském stylu je vyroben z přírodních materiálů a většinou v přírodních odstínech. Nemusí být pouze ze dřeva, ale i kovu, proutí a ratanu. Nemusí být pouze v bezvadném stavu, nábytek s patinou vytváří speciální atmosféru.
Typickou středomořskou podlahu představuje dlažba, většinou v přírodních odstínech.
Efektní bude hrubší povrch zdí, ale také neomítnuté cihly, ideálně natřené nabílo, podobně skvěle budou vypadat bíle natřená prkna na stěnách, podlaze.
Doplňky ve středomořském interiéru
V takovémto interiéru se mohou objevovat námořnické motivy – pruhy, kotvy.
Jako ideální dekorace se budou hodit suvenýry z dovolené u moře. Může to být třeba dovezený písek, který nasypete do mísy nebo do vázy a na něj pohodíte třeba mušli. Hezky zapadnou i skleněné nebo mušličkové zvonkohry, obrázky s mořskými motivy, nejrůznější mozaiky, přírodní dekorace a podobně. Právě tyto doplňky pomohou dotvořit i váš stávající domov do středomořské atmosféry.
Podobně jako ve stylu boho, i tady se může hodit houpací síť.
Okna by neměly zakrývat závěsy, obejít se můžete i bez záclon, případně zvolit co nejřidší/nejsvětlejší.